Większość ludzi jest bezradna gdy zauważa pierwsze sygnały z pogarszającą się pamięcią. Zaczynają się tłumaczenia swojego pogarszającego się stanu zdrowia. Głównym winowajcą jest przecież wiek. Dla wielu jest to naturalny stan kolei losu, konieczna konsekwencja starzenia się.
Czy to prawda ?
Czy rzeczywiście natura nie ma do zaoferowania świetnego żadnego środka, dzięki któremu nie jest się skazanym na degenerację komórek mózgowych?
Otóż natura ma swojego asa w rękawie.
Nazywa się Ginkgo Biloba, czyli Miłorząb (spotykana jest też nazwa miłorząb japoński). Liście pochodzą z ozdobnego drzewka rosnącego w klimacie umiarkowanym. Jego specjalne substancje - ginkgolidy występują w naturze tylko w tej roślinie. To właśnie one odpowiedzialne są za opóźnienie postępującej choroby. Wydawać może się niewiarygodne, że liście zwykłego drzewa kryją w sobie substancję, która jest w stanie leczyć upośledzenia umysłowe towarzyszące starości.
Jest to przeciwutleniacz, który chroni komórki przed uszkodzeniami. Doświadczenia przeprowadzone przez Francuzów dowiodły, że miłorząb może przywrócić zdolność wysyłania i odbierania sygnałów mózgowych. Zwiększa "dostawę energii" do mózgu. Przeciwdziała także tworzeniu się skrzepów i blaszek miażdżycowych. Jest to także doskonały sposób na ochronę tętnic przed zmianami chorobowymi.
Najodpowiedniejszym momentem rozpoczęcia kuracji jest pojawienie się pierwszych sygnałów wskazujących kłopoty z pamięcią. Profilaktyka zaczęta odpowiednio wcześniej, ma szansę powstrzymać dalszy rozwój choroby.
Miłorząb działa na zaburzenia neurologiczne i układ naczyniowy poprawiając przepływ krwi do mózgu. W Niemczech i Francji zioło to stosowane jest już od wielu lat na wczesne objawy zaników pamięci.
Liście mogą zdziałać cuda, gdyż powstrzymują degenerujące procesy mózgu. Brane odpowiednio wcześniej mogą zahamować rozwój choroby. Zdumiewający jest także fakt, że wszyscy mamy dostęp do Ginkgo Biloba za niewielkie pieniądze. Ostatnio zakupiłam paczuszkę ziela do zaparzania w sklepie zielarsko-medycznym za ok 5 zł.
Przeprowadzone badania
Rozprawy dotyczące stosowania miłorzębu zawdzięczamy głównie niemieckim lekarzom. Przeprowadzono około 50 badań, które potwierdziły, że jest to doskonały środek na:
- demencję i chorobę Alzheimera
- zaburzenia pamięci i koncentracji
- roztargnienie
- wewnętrzny chaos
- utratę energii
- zmęczenie
- depresję
- zawroty głowy
- szum w uszach
Jedno z badań wykazało, że przyjmowanie miłorzębu przez 3 miesiące poprawiło czynności mózgowe aż u 72% pacjentów w grupie 99 osób w podeszłym wieku cierpiących na zaburzenia od około 2 lat.
Kolejne ciekawe badanie, podczas którego sprawdzali także efekt placebo na pacjentach. Okazało się, że placebo pomogło 31% chorych. Miłorząb wpłynął korzystnie na 71% badanych.
Pacjenci ogólnie czuli się lepiej. Ich stan był trzykrotnie lepszy od pacjentów którym podawano placebo. Skuteczność środka była jeszcze lepsza po 6 miesiącach stosowania. Skutków ubocznych praktycznie nie było, jak się już pojawiły były to reakcje alergiczne, dolegliwości żołądkowe, czy bóle głowy. Jest to szczególna okazja dla samotnych ludzi, ponieważ może przedłużyć się im okres w którym będą w stanie samodzielnie dbać o swoje zdrowie.
Wyniki przeprowadzonych badań są bardzo obiecujące. Niektórzy lekarze określają tą roślinę jako jedną z najważniejszych w naturze.
Wszystkie te badania nie dowodzą jednak, że roślina jest w stanie odwrócić powstałe już uszkodzenia z mózgu lub wyleczyć ich przyczynę. Jej działaniem jest jedynie dalsze powstrzymywanie choroby.
Wątpliwości przy zakupie
Nie wszystkie preparaty z miłorzębu mają takie samo silne właściwości. Ginkgold - to produkt, nad którym przeprowadzano szereg badań w Niemczech i we Francji. W Niemczech został oficjalnie zatwierdzony do leczenia objawów demencji. Osobiście nie mam zielonego pojęcia czy preparat jest dostępny w Polsce oraz czy te dostępne mają równie silne działanie. Przy wyborze zakupów najlepiej spytać o opinię osobę doświadczoną, lekarza.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz